Ľubovník bodkovaný – kráľovská bylina

7 07 2010

Patrí medzi najsilnejšie byliny.  Obsahuje hlavne silice (0.2-1.0%), flavonový glykosid, farbivá a triesloviny.

Ľubovník bodkovaný je prirodzenosti horúcej  a suchej na treťom stupni. Svojou silou  stenšuje, otvára, rozpúšťa, zlepuje a zastavuje. Všetky zbytočnosti obličiek, močového mechúra a maternice von  vyplavuje.

Osoží pri poruchách trávenia, pri chorobách pečene a žlčníka, pri zápaloch močových ciest. Používa sa aj pri depresiách, neurózach aj pri nočnom pomočovaní detí.

Na vonkajšie použitie slúži na hojenie rán a kožných vredov. Hojí a čistí hnisavé vredy.

Jánsky  olej pripravíme maceráciou čerstvých kvetov nazbieraných za slnečného počasia. Kvety dáme so fľaše a zalejeme ľanovým alebo olivovým olejom. Fľašu vystavíme na slnko. Po niekoľkých dňoch precedíme cez gázu a týmto olejom zalejeme čerstvé kvety. Toto zopakujeme niekoľkokrát. Celý čas máme fľašu na slnku. Obsah občas pretrepeme. Po troch týždňoch olej precedíme cez gázu a nádherný červený olej, ktorý nám vznikol prelejeme do tmavej fľaše.

Olej je veľmi účinný na boľavé kĺby.

Symbolika bylinky

Keď ju nájdeš vo svojej šálke čaju, čo ti vraví : V života hľadaj skromnosť, poďakuj za radosť, ale i ťažkosti, ktoré ťa stretávajú a učia  umeniu odpustiť.

Pomáha proti posadnutosti, chráni proti uhranutiu, otvára duchovný kanál. Zbavuje náladovosti, ukľudňuje.

Ľubovník bodkovaný je rastlina vyvolávajúca fotosenzibilitu  (je nutná opatrnosť pri vystavení sa slnečnému žiareniu).

Advertisement

Akcie

Informácia

6 komentárov

22 10 2010
lilah

takže túto bylinku si mám zaobstarať, ak mám problémy s močovými cestami a mechúrom? .. klasický zápal, po dlhej dobe, ale tento krát je to aj s úrokom, hm, .. 🙄 ..

alebo, čo na to ešte môžem? … dakujem vopred za odpoved srdiečka …

24 10 2010
valery

Dá sa samozrejme použiť aj na zápal močových ciest. S ľubovníkom bodkovaným ale opatrne. Je to veľmi silná bylina. Užíva sa hlavne pri neurologických problémoch.
Skús sa pozrieť na článok Agel UMI. To by ti veľmi pomohlo.

25 10 2010
lilah

ďakujem … už letím 🙂

17 03 2013
bohuš

Bohuš.Valery to vystihla presne.Pri zápale trojklanného nervu veľmi pomáha pitie 1 šálky čaju denne zo sušenej trezalky po krátkom užívaní sa môže znižovať užívanie lieku Timonil 300 ale pod dozorom a spoluprácou lekára neurológa.Čaj nie je treba prestať piť.

24 08 2014
aDNJAKdbjAKDBAD

lubovnik mi zachranil zivot pri depresiach

28 10 2016
RodoSlav

Taká baza čierna a trojklanný nerv:
Hlavné použitie plodov bazy je na tíšenie bolestí nervového pôvodu. Pomáhajú pri zápale nervov, napr. trojklanného nervu, sedacieho nervu a pri vyskočení medzistavcovej platničky chrbtice. Pri všetkých týchto bolestiach sa odporúča trikrát denne šálku bazových plodov, odvaru alebo sirupu, ktorý možno riediť vodou. Ak takéto bolesti tíšime tabletkami, väčšinou sa tieto vrátia, avšak po liečbe bazovými plodmi máme od choroby navždy pokoj. Dobrým doplnením liečby je masírovanie boľavých miest levanduľovým olejom.
Zdroj – http://www.nazdravie.sk/baza-cierna

Sláva Rodu!!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s
%d blogerom sa páči toto: