Okruh srdce – tenké črevo

28 06 2010

Hlavným orgánom tejto dvojice je srdce. Celkom určite to nie je len krvná pumpa, spája sa s citmi a emóciami. Sídli v ňom oheň života. Aj keď dnešná veda to odmieta, s niečím podobným sa stretávame snáď u všetkých kultúr.  Aj v bežnej reči hovoríme o srdečných ľuďoch, alebo o ľuďoch so zatvrdnutým srdcom. Srdce môže byť plné ohňa, ale tiež ako kameň. Hovorí sa, že máme v srdci bolesť a strach. Inokedy zasa  že niečo potešilo naše srdce.

Infarkt nastáva na základe neovládateľného strachu a úzkosti. Takisto keď pátrame po jeho príčinách, okrem našej  životosprávy za to môžu hlavne stresy a citové problémy. Určite sme už všetci počuli o „zlomenom srdci“. Srdce býva oddávna spájané so živlom ohňa.  Nahromadená agresivita  môže srdce „roztrhnúť“. Po tom nám ostáva „jazva na srdci“. Preto aj takzvaní “ohniví” ľudia mávajú najčastejšie problémy so srdcom.

Všeobecne, ak je v tomto okruhu dostatok energie, tak sa to prejavuje pevným zdravím a dobrou mysľou.

V extrémnych prípadoch až horkokrvnosťou, panovačnosťou a vznetlivosťou. Druhým extrémom sú ľudia, ktorí sú akoby bez iskry, stále unavení, nevýrazní. Sú väčšinou zimomraví, uzavretí a majú sklony k nervovým poruchám či depresiám. Obrazom funkcie srdca je aj naša tvár. Ľudia so zlou funkciou srdca sa často vyznačujú červenou, až fialovou tvárou, s množstvom tenkých žiliek. Tento okruh tiež vplýva na hrudnú časť chrbtice. Ľudia s jeho zlou funkciou majú stuhnutý hrudník, ktorý im potom neumožňuje správne dýchať, čím si ešte viac poškodzujú srdce.

Druhým orgánom tejto dvojice je tenké črevo. Každý orgán má určité jedlá, ktoré mu nerobia príliš dobre. Pre tenké črevo a k nemu prislúchajúci dvanástorník sú to hlavne mäsité jedlá, údeniny a syry. Keď si uvedomíme, čo najviac škodí aj srdcovo-cievnemu systému, tak sme doma.

K poruchám tenkého čreva sa často pridružujú rôzne psychózy a pocity únavy. Takisto s nimi súvisia aj problémy s ušami, hučanie, či pískanie, ale aj zápaly stredného ucha. Zmenou stravy však tieto problémy veľmi často až záhadne miznú. Taký istý účinok má táto zmena aj na už zmieňované bolesti hrudnej časti chrbtice.

Takto sa zase vraciame k srdcu. Každý lekár nám povie, že ak máme problémy so srdcom, tak by sme sa mali vyhnúť stresom, nerozčuľovať sa a celkovo sa snažiť o kľudný život. Ale to, čo je pre naše srdce najdôležitejšie žiaden lekár nikdy nenaordinuje. Naše srdce volá po láske, potrebuje ju ako svoju najzákladnejšiu potravu.

 

Advertisement

Akcie

Informácia

Jedna odpoveď

5 05 2011
2b by bebe Tunic

Paradny web!!!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s
%d blogerom sa páči toto: