Čo ešte možno o chudnutí neviete

5 05 2010

Ak máme nadváhu, snažíme sa držať rôzne diéty. Nech už je diéta akákoľvek dobrá, ovocná, zeleninová, delená alebo iná zaručene odskúšaná, po skončení diéty sa vrátime na svoju pôvodnú váhu. Prečo je to tak? Stretla som mladého muža. Volá sa Martin Urbanec. Študoval v Londýne čosi o výžive a to čo mi povedal ma naozaj prekvapilo.

Nikdy sa nikomu nepodarí natrvalo schudnúť, kým si nevyčistí organizmus. Pečeň ako chemická továreň v našom tele má za úlohu okrem iného tráviť tuky a detoxikovať organizmus. Toxíny, ktoré prijímame v potrave sa dostávajú do lymfy a zbierajú sa v lymfatických uzloch. Ak ich je priveľa začínajú sa  viazať na tukové bunky, ktoré máme v tele. Telo nechce, aby mu toxíny ničili tukové bunky. Sú pre neho vzácne, sú pre neho sekundárnym zdrojom energie. Aby telo ochránilo tukové bunky pred toxínmi, obalí ich vodou. Takto sa k nim toxíny nedostanú, ale nemôžu sa ani použiť v prípade potreby či zvýšenej záťaži tela. Ostávajú tam uložené a neodbúrateľné.

Pečeň mení tuk na cukor a dodáva ho svalom. Čím viac je svalov, tým viac spotrebujú cukru. Ibaže ak držíme diétu a aj niečo schudneme, väčšinou stratíme časť svalov. Telo sa v tomto prípade správa veľmi logicky. Svaly sú žráč energie. Obetuje teda svaly. Sval je 3x ťažší ako tuk, takže keď sa postavíme na váhu, potešíme sa. Ani netušíme, že sme sa dostali do začarovaného kruhu. Prišli sme o časť svalov, môžeme teda spotrebovať menej cukrov. Nespotrebovaný cukor sa v tele uloží ako tuk.

A ako je to s cvičením? Ak dáme do pomeru : detoxikácia/ strava/ cvičenie, tak na našu váhu to má vplyv v pomere 55/ 35/ 10.

Len 10% z celku ovplyvníme, ak pravidelne cvičíme. Cvičiť vraj stačí intenzívne 20 minút denne. Potom sa treba zamerať na to, čo jeme.

Ak až 35 % zodpovednosti môžeme hodiť  na výživu, mali by sme si dobre premyslieť, čo vlastne jeme. Naša strava by mala obsahovať ryby, obilniny, ovocie, sušené ovocie, zeleninu, kvalitný rastlinný olej, semená a orechy. Piť by sme mali čistú vodu. Len tak umožníme obličkám aby čistili krv a nezaťažovali tým pečeň, ktorá má dosť svojej roboty.

Neodporúča sa  jesť nič s umelým sladidlom a nič, čo je light.  Dajte si pozor na hotové  jedlá, rafinovaný cukor a nasýtené mastné kyseliny ako napr. masť, tučné mliečne výrobky, údeniny.

Toxínom, ktoré sa do našich tiel dostanú sa celkom nevyhneme. Vzduch ktorý dýchame, potraviny, ktoré sa pestujú vo veľkom, tam všade je ich dosť. Navyše lieky, ktoré sa v tele nespotrebujú sa menia na toxíny. Taktiež v strese vyplavený adrenalín a kortizón zvyšujú toxicitu tela.

V neposlednom rade máme 55% úspechu pri chudnutí zaručený, ak detoxikujeme pečeň a s ňou samozrejme celý organizmus. Dôkladná detoxikácia trvá 6 mesiacov. Nespraví to jednorazové podanie glauberovej soli. Je to dlhodobý proces, ale stojí za to.

.

Advertisement

Akcie

Informácia

2 komentáre

5 05 2010
Minne

Takže po očiste obličiek sa pustíme do očisty pečene 🙂
Ale dúfam, že ma to neoberie o ten môj posledný tuk 🙂 , ten si chcem nechať pre horšie časy 🙂

6 05 2010
valery

Myslím, že aj tak bude dosť adeptov na odbúravanie tuku. Na druhej strane taká detoxikácia by sa zišla každému. Bez ohľadu na to, či má alebo nemá tuk. A ešte taká príjemná akú má Agel.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s
%d blogerom sa páči toto: