Zdravé pľúca, zdravé črevá

29 04 2010

                         

Vzťah medzi pľúcami a hrubým črevom je pre nás trochu nepochopiteľný. Obidva orgány sú vstupnou bránou pre energiu. Kyslík a zložka potravy tvoria pohonnú zmes pre telo. Dychové cvičenia patrili po celé tisícročia k základom zdravovedy. Čína aj India rozpracovali dychové cvičenia až do dokonalosti. Nič z toho v Európe nevieme a ani nevyužívame. Zvyšuje sa počet alergií dýchacieho ústrojenstva a napätie v každom z nás. Stres zviera hrudník. Dych sa stáva rýchly a povrchný. Takéto dýchanie ovplyvňuje funkciu mozgu nielen okysličovaním krvi ale aj reflektoricky. Časti mozgu, ktoré majú spojenie so sliznicou nosa, úzko súvisia s centrami zodpovednými za nálady. Z energetickej ružice vieme, že pľúca kladne ovplyvňujú činnosť obličiek. Ochorením dýchacích ciest je varovným príznakom celého organizmu.

Druhá polovica okruhu je hrubé črevo. Keby črevná stena prepustila do tela všetko, čo vo svojej nenásytnosti  vložíme do úst, dlho by sme nežili. Funkcia črevnej steny spočíva v to, že oddeľuje znesiteľné od neznesiteľného. Keďže radi zabúdame, že všetko má svoje medze, jedného dňa sa dočkáme že črevá prestanú plniť svoju funkciu. Každodenné vyprázdňovanie je základ zdravia. Odpadových látok, ktoré sú dlho v hrubom čreve sa telo chce zbaviť. Ak to nevylúčime prirodzenou cestou, snaží sa telo cez črevnú stenu opätovne to natráviť. Tieto nebezpečné látky nám potom zaplavujú celý organizmus.

Rozbehne sa reťaz chorôb, ktoré Európska medicína od seba oddeľuje a lieči izolovane. Začne sa to predčasným starnutím kože, bolesťou chrbtice, gynekologickými chorobami, ochoreniami žlčníka a pečene. S tým veľmi úzko súvisia únava, nervozita žlčníkové kamene, žalúdočné vredy. Nakoniec zostávajú nádorové ochorenia a skleróza tepien.

Aké je riešenie, keďže všetko zo všetkým súvisí?  

Žiť zdravo znamená byť skromný v jedle a náročný na dychu.

Udržujme hrubé črevo v čistote.

 

Advertisement

Akcie

Informácia

5 komentárov

26 08 2010
danka

dobri den moj otecko ma rakovinu pluca nakolko chodil na terapie bral lieki liečilsa ma teras problemi stolicou je v nemocnici asnazia saho navodnit s infuziami nemal stolicu ma prischnutu na hrube črevo aje velmi slabi ma anejecelodene bolesti silne nepomahaju ani inekcie nič sme velmi zufali adehidrovani prosim vas velmi o radu čo mame urobit ako pomost oteckovi ma 51rokou asme 6deti prosim poradte nam.dakujem vam velmi s celeho srdiečka

26 08 2010
Valery

Dobr de. Pozrite si toto https://samoliecba.wordpress.com/2010/04/26/agel-umi/ Vemi dobre to pomha pri rakovine. Mme u aj sptn odozvu, e sa pani plne vylieila. A o sa tka stolice, vetky vrobky Agelu psobia tak, e lovek ahko a bezproblmovo chod kad de. Kpte mu ete Psilium, maj to v lekrni alebo v potravinch tam, kde je zdrav viva. Nie otruby, nie prehadl. Kad veer nech si d 5 suench sliviek. Drm Vm palce. V otec je astn lovek, e m tak diea, ako ste vy. Prajem Vm pekn de. Valery

30 01 2013
M.

Svedske kvapky od Hanus …3x denne (rano, na obed a vecer) polievkovu lyzicu zapit najlepsie bylinkovym cajom (aj cista voda moze byt) pripadne po kazdom jedle polievkovu lyzicu uzit a zapit (mozu sa aj rozmiesat v pohari vlazneho alebo vychladnuteho caju, vody)

Svedske kvapky od Hanus poznam iba doma urobene z bylinnej zmesi a domaceho alkoholu a daju sa zakupit aj v lekarni. Pripadne hotove 100 alebo 250 ml by mali byt dostupne v lekarni ale nikdy som ich neuzival. Su aj od inych vyrobcov ale tam mam negativne skusenosti.

28 08 2010
danka

VELMI PEKNE VAM DAKUJEM.VALERYZA RADU VIETE ROBIME VSETKO PRESVOJHO OTECKA

17 12 2012
Vojto

dobry den vedeli by ste mi nieco poradit na ulceroznu kolitidu teda zapal hrubeho creva ? vopred dakujem Vojto .

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s
%d blogerom sa páči toto: