Prečo detoxikujeme obličky

23 04 2010

Obličky sú najčastejšie zaťaženým orgánom infekčnými ložiskami. Ložiská v obličkách vytvárajú takmer akékoľvek potraviny, takže sa v nich stretávame s hlienom z nadbytku múky, mlieka a mliečnych výrobkov, z mäsa, soľami kyseliny močovej a kuchynskej soli. Všetky tieto látky dávajú zelenú vzniku infekčných ložísk v obličkách, ktoré sa potom ďalej šíria do podriadených orgánov. A ložisko v podriadených orgánoch sa nikdy nevytvorí, ak neexistuje v materskom orgáne – obličkách.

Oblička a kĺby, kosti, chrbtica
Obličky ovládajú tiež všetky kĺby, predovšetkým však kolená. Pri poškodení činnosti obličiek sa hromadia soli v kĺboch, následne dochádza k vzniku ložísk.

Osteoporóza a iné problémy kostí teda opäť súvisia s ložiskom v obličkách.

Obličky a ischias
Vplyv obličiek zasahuje aj do nervového systému. Obličky podľa tradičnej čínskej medicíny ovládajú z nervového ústrojenstva najmä miechu. Zaťaženie miechy a miechového nervstva sa môže prejavovať veľmi rôzne, cez bolesti chrbtice, dráždenie či kŕče vnútorných orgánov bez zjavnej príčiny, problémy s inerváciou svalov – až po sklerózuu multiplex.

Súvisiace orgány tohto okruhu
Obličky, močový mechúr, močová trubica, kĺby, kosti, zuby, maternica, miecha, prostata, štítna žľaza, vaječníky, vlasy (vlasové folikuly)

Symptómy zaťaženia tohto okruhu
Sucho v nose, šumenie v ušiach, sny o vode, lodiach, utopených, sny o strachu, poruchy močenia, časté močenie v noci, gynekologický výtok, polúcia, vodnaté opuchy tváre ráno, opuchy členkov, tmavý až fialový jazyk, poruchy menštruácie, predčasná ejakulácia, impotencia, bolestivá menštruácia, spontánne potraty, poruchy sluchu, zápaly nervov – medzirebrových, sedacieho, bolesti v trieslach, bolesti v bedrách, spomalené pohyby, zábudlivosť, slabé a lámavé kosti, hýbanie zubov, odhaľovanie krčkov, neskoré vyrastanie zubov, pleseň medzi 4. prstom a malíčkom, úbytok svalov v dolných končatinách, problémy v podkolení, pískanie v uchu.

Cvikľová očista obličiek

Niekoľko dní po sebe zakončite večer surovou cvikľovou šťavou do prázdneho žalúdka. Napríklad o šiestej posledné ľahké jedlo, o ôsmej šťava. Aj keď chuť nie je bohvieaká, tri deci sa dajú zvládnuť.

Ľanová očista obličiek

Uvarte v dvoch deci vody jednu lyžičku ľanového semena. Pite po poldecákoch polhodinu pred každým jedlom dva dni. Zrieď alebo zapíjaj vodou alebo vodou s citrónom.

Urologický čaj

Starý dobrý urologický čaj je výborným riešením pre očistu obličiek. Je treba ho piť denne minimálne tri týždne, denne aspoň pol litra. Obličky sú aktívne medzi 17 a 19 hod. .

Vyberte si, ktorý spôsob očisty obličiek vám vyhovuje. Samozrejme nemusíte piť všetko.

Počas očisty a po nej sledujte, či močom niečo nevychádza, ak áno, tak to úsilie už bolo potrebné.

Advertisement

Akcie

Informácia

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s
%d blogerom sa páči toto: